Гълъбинов с гол и асистенция, второ място за Новара в Серия Б (видео)

18:34
Българският нападател Андрей Гълъбинов отбеляза гол и се отличи с асистенция при успеха на Новара с 3:1 като гост на Асколи в мач от 19-ия кръг на Серия В. По този начин „бианкоадзурите“ се изравниха по точки с втория в класирането и остават на четири от лидера.

Новара поведе в резултата още в 5-та минута. Първият гол в срещата бе дело именно на Гълъбинов, който вече има 7 попадения през настоящия сезон.

Българинът даде асистенцията за втория гол в срещата в 43-та минута, който бе реализиран от Гонсалес.

Асколи остана с човек по-малко на терена в 52-та минута, когато Алмичи бе изгонен за втори жълт картон.

Асколи намали пасива си в 65-та минута след гол на Беломо от дузпа.

Виола в 89-та минута оформи крайния резултата в срещата.

Новара е на трето място в класирането с 37 точки, колкото има и вторият Каляри, а лидер е Кротоне с 41 точки.