Голдън Стейт постигна победа №23

08:39
Голдън Стейт Уориърс без проблеми стигна до своята победа №23 в НБА. Войните се наложиха над Индиана Пейсърс със 131:123 като гости.

Голдън Стейт имаха преднина от 30 точки в третата четвърт, но в последната част намалиха оборотите и домакините се спасиха от пълен разгром. Клей Томпсън вкара 39 точки за победителите, а Стеф Къри се отчете с дабъл-дабъл (29 + 10 асистенции). Асът на Индиана Пол Джордж реализира 33 точки.

Като се прибавят резултатите и от миналия сезон, Голдън Стейт вече има 27 поредни победи, а това е повторение на втората по продължителност победна серия в историята на НБА. Рекордът държи Лос Анджелис Лейкърс, който през сезон 1971/1972 печели 33 срещи подред.

В друг двубой от НБА Кливланд Кавалиърс победи Портланд Трейл Блейзърс със 105:100 на свой терен. ЛеБрон Джеймс стана автор на дабъл-дабъл - 33 точки и 10 борби.