Пирин изплува след класика над Локо Пловдив

19:58
Отборът на Пирин 1922 Благоевград се измъкна от последното място в класирането за първи път от много време насам, след като победи Локомотив Пловдив с 3:0 у дома в последния мач от 18-ия кръг на "А" група. Орлетата са във възход, след като на треньорския пост застана Наджи Шенсой преди няколко седмици, като нямаха загуба в последните 4 кръга.

Днес те бяха по-активни и настоятелни от своя съперник на стадион "Христо Ботев" и заслужено стигнаха до успеха след три гола през второто полувреме. Мартин Тошев откри резултата 57-та минута след точна добавка, а 5 минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Христо Стамов. В 63-та минута домакините удвоиха преднината си, след като удар с глава на Александър Башлиев рикошира в тялото на Пламен Крумов и попадна във вратата. В 87-та минута Благой Наков вкара трети гол и оформи убедителния успех за Пирин.

След тази победа благоевградчани се изкачиха до 9-то място в класирането с актив от 13 точки, докато Локомотив Пловдив остава на 7-ма позиция с 21 точки.