Манчестър Сити разби Хъл и е на полуфинал (видео)

23:45
Манчестър Сити победи Хъл Сити с 4:1 на стадион "Етихад" в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Лигата.

Главен съдия на двубоя бе Нийл Суорбрик.

Небесносините стигнаха до ранен гол, който бе дело на Вилфред Бони. Бившият голаджия на Суонзи се разписа в 12-та минута.

Домакините успяха да убият интригата чак в 80-та минута, когато Ихеаначо заби втори гол във вратата на тигрите.

В заключителните минути пък се развихри Кевин Де Бройне. Той се разписа на два пъти. Резултатът стана класически в 82-та минута, а пет минути по-късно Де Бройне отново попадна в прегръдките на своите съотборници.

Във втората минута на даденото от съдията продължение на редовното време Андрю Робъртсън вкара почетен гол за Хъл.

Днес станаха ясни други два полуфиналиста.

Стоук Сити победи Шефийлд Уензди с 2:0 на "Британия". Евертън пък удари Мидълзбро с 2:0 на "Ривърсайд".

Утре е гвоздеят на програмата от четвъртфиналите. Саутхямптън приема Ливърпул на "Сейнт Мери".