Червена класика в Перник, 16 от 16 за ЦСКА във В група (видео)

14:16
ЦСКА записа 16-та поредна победа в първенството на Югозападна В група. В мач от 16-ия кръг "армейците" победиха като гост тима на Миньор Перник с 3:0.

По този начин "червените” продължават да са убедителен лидер в класирането с пълен актив от 48 точки. Николай Цветков даде преднина на ЦСКА в 22-ата минута, след асистенция на Момчил Цветанов. До края на полувремето играчите на Христо Янев пропуснаха да удвоят аванса си.

След почивката обаче превъзходството на „армейците” се материализира в нови две попадения. Само четири минути след подновяването на играта централният нападател на ЦСКА Преслав Йорданов реализира за 2:0. В 51-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Виктор Софрониев получи втори жълт картон и напусна преждевременно срещата. До края на двубоя гостите от София стигнаха и до трето попадение.

В негов автор се превърна играещият много силно в този мач Момчил Цветанов, който оформи крайното 3:0 в 69-ата минута.