Милан развинти Самп, Нианг герой за росонерите (видео)

23:40
Милан победи Сампдория с 4:1 на стадион "Джузепе Меаца" в среща от 14-я кръг на италианската Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Даниеле Довери.

В герой за росонерите се превърна Мбайе Нианг.

В 16-та минута младият нападател поднесе топката пред отвора на вратата за Джакомо Бонавернтура, който откри резултата.

Седем минути преди края на първата част Бонавентура бе повален от Де Силвестри в пеналта на моряците. Довери посочи бялата точка. Зад топката застана Нианг, който преодоля Вивиано, удвоявайки преднината на своя отбор.

В 49-та минута резултатът стана класически след брутална грешка на Емилиано Вивиано. Опитният страж пробва да изпълни начален удар, подавайки на един от централните защитници. Мбайе Нианг пресече паса, озова се сам срещу вратаря и наниза втория си гол в двубоя.

Дванадесет минути преди края Алесио Черчи центрира отдясно и намери резервата Луис Адриано непокрит в наказателното поле. Бразилецът си спря елегантно на гърди, след което се обърна и нанесе плътен удар по посока на вратата. Вивиано докосна топката, но не успя да я избие и тя се оплете в мрежата му.

Четири минути преди края Андреа Поли препъна Едер в наказателното поле на своя тим и Довери посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни дузпата и отбеляза десетия си гол в Серия А от началото на сезона. Така бе оформен и крайният резултат.