Байерн пощади Херта, победа без разгром (видео)

18:35
Байерн Мюнхен победи Херта Берлин с 2:0 на стадион "Алианц арена" в среща от 14-я кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола доминираха над своя опонент по време на целия двубой, като столичани отправиха първият си точен удар към вратата на Нойер едва в 79-та минута.

Мюнхенци откриха резултата в 34-та минута. Артуро Видал центрира от корнер, а Мехди Бенатия надскочи противниковата защита и с глава намери Томас Мюлер в малкия пеналт. Нападателят чукна топката и я прати в мрежата, реализирайки 13-я си шампионатен гол за сезона.

Крайният резултат бе оформен от Кингсли Коман в 42-та минута. Младокът завърши красива атака на едно докосване. Хави Мартинес изведе французина сам срещу Ярстейн и бившият играч на Ювентус реализира.

След почивката шампионите дръпнаха крака от педала на газта и пощадиха своя опонент от нови попадения. Байерн събра 40 точки и вече има аванс от 11 пункта пред Борусия Дортмунд.