Арсенал остава в битката за ШЛ (видео)

00:02
Арсенал остава в голямата борба и заслужи нещо като финал, който може да класира отбора на осминафиналите в Шампионската лига. Тази вечер топчиите на Арсен Венгер спечелиха с 3:0 над Динамо Загреб у дома в Група "F", а по същото време Олимпиакос загуби с 0:4 от Байерн в Мюнхен. Така на 9 декември англичаните ще гостуват на гръцкия тим в Атина и при успех ще продължат напред. Важно условие е победата да бъде с повече от един гол или с 4:3, 5:4 и т.н., защото Олимпиакос спечели в Лондон с 3:2, а резултатите от преките сблъсъци са първи по важност. 3:2 също върши работа, защото Арсенал е с по-добра голова разлика.

Евентуален краен успех за Арсенал в този дуел ще остане в историята, защото преди срещите от този кръг гърците имаха 9 точки, а топчиите едва 3. Дори и да не успее да спечели втората позиция, отборът на Венгер си гарантира мачове в Европа и през пролетта, след като е сигурен за третата позиция и съответно прехвърляне в Лига Европа.

Играчите на Арсенал не срещнаха почти никаква съпротива от Динамо и победиха с лекота, независимо че заради контузии не можеха да разчитат на голям брой основни футболисти. Изходът на срещата беше решен набързо за четири минути преди почивката. Месут Йозил заби първия гол с глава в 29-ата минута след прецизно центриране на Алексис Санчес, а след само четири минути самият чилиец се възползва от пас на Начо Монреал и резултатът беше 2:0.

Няколко атаки по-късно Йозил излезе сам срещу вратаря, но шутира в тялото му.

Алексис продължи да бъде сериозна опасност за хърватския тим и в 69-ата минута завърши точно поредна акция за 3:0.

Феновете на "Емирейтс" бяха допълнителни зарадвани и от факта, че Аарън Рамзи се завърна в игра след лекуване на травма.