Фиорентина допусна грешка у дома (видео)

19:26
Фиорентина не успя да продължи победната си серия в италианското първенство. В мач от 13-ия кръг, играчите на Пауло Соуса завършиха наравно 2:2 при домакинството си на Емполи. На своя "Артемио Франки" виолетовите стигнаха до точката, след като на почивката изоставаха с 0:2.

Марко Ливая изведе гостите напред с попадение в 18-ата минута. Само девет минути по-късно Емполи стигна до нов гол, този път дело на Марсел Бюхел.

След почивката в герой за домакините се превърна влезлият като резерва Никола Калинич, който се разписа на два пъти. Първо в 56-ата минута хърватинът успя да намали за 2:1, а пет минути по-късно и да изравни след асистенция на Бабакар за крайното 2:2.

След днешното равенство Фиорентина се изравни на първото място с тима на Наполи, като и двата тима са с по 28 точки. Съставът на Емполи пък е 16-ти с 15 пункта.