Грешна стъпка за Арсенал

16:49
Уест Бромич Албиън победи като домакин Арсенал в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на стадион "Дъ Хоуторнс" приключи при резултат 2:1 за дроздовете.

Лондончани поведоха с гол на Оливие Жиру в 28-ата минута, но допуснаха пълен обрат до почивката. Джеймс Морисън израни (35'), а Микел Артета си вкара нелеп автогол пет минути преди почивката.

През втората част удар на Месут Йозил срещна гредата, а Сантиаго Касорла пропусна дузпа, след като се подхлъзна.

Една промяна имаше в състава на домакините в сравнение с тези, които започнаха при загубата с 0:2 от Манчестър Юнайтед - Йонас Олсон се завърна сред титулярите. На върха на атаката отново бе Хосе Саломон Рондон. Киърън Гибс бе титуляр за Арсенал, а Ектор Белерин започна като десен бак вместо Матийо Дебюши.

Стартови състави:

Уест Бромич:
Майхил, Доусън, Алсон, Евънс, Брънт, Якоб, Флетчър, Морисън, Сесеньон, Макклийн, Рондон

Арсенал: Чех, Белерин, Мертезакер, Косчиелни, Монреал, Касорла, Гибс, Коклен, Йозил, Санчес, Жиру

Pechenqgata
22.11.2015 09:33

В този мач за пореден път се видя че контузиите и умората вземат превес в отбора. Още в мача с Тотнам се видя умората, но там късмета бе с тима от северен Лондон, сега обаче късмета изостави артилеристите и видяхме колко злощастно загубиха мача. Трябва обаче да се отдаде заслуженото на Уест Бром които винаги са били корав съперник който мн уважавам, а сега с треньор като Пюлис, мисля че отбора ще се стабилизира още повече от това което беше при Ходжсън.

toki_
22.11.2015 15:14

В мача с Тотнъм се видя умората във футболистите на Тотнъм, защото до 60-та минута ви счупиха с изключение на няколко статични положения във ваша полза. И за кой отбор от Северен Лондон по точно е бил късмета? Иначе след паузата за националните отбори винаги има изненади и този път това беше една от тях. УБА си изиграха мача, Арсенал май очакваха да бият без напрежение, но не може всеки мач да се измъква с 1 полувреме игра.

rokera_henry
21.11.2015 20:25

А най-смешно е фен на шити да се оправдава с контузиите...

21.11.2015 19:45

Доста добра снимка сте избрали да сложите след загуба.

21.11.2015 23:25

Остави го не си струва.Като фен на Челси знам какво е много добре да се подхлъзнеш на решителна дузпа.Не ви го пожелавам отново,всъщност не го желая на никой играч.Защото и най-големите играчи понякога пропускат.И после търпят критики и подигравки,но те много добре знаят,че ако тези който ги подиграват са на тяхно място ще се ос*рат като мишки и ще пратят топката извън стадиона.Така,че горе главата.