Ботев падна от младежкия национален отбор

16:58
Ботев Пловдив загуби с 0:2 от младежкия национален отбор на България в контролна среща на клубната база в Коматево. Проверката бе организирана заради предстоящата през уикенда пауза в първенството. Жълто-черните бяха ръководени в спаринга от Николай Киров, докато новият старши треньор на тима Николай Костов изгледа срещата от официалната ложа.

В отсъствието на деветима контузени и ангажирани с националните отбори футболисти, канарчетата изиграха посредствен мач, в който допуснаха попадения в началото на двете полувремена, дело на Ахмед Ахедов (10') и Владислав Мисяк (48').

На вратата за Ботев по едно полувреме си разделиха Валентин Галев и Мартин Димитров. В защита започнаха Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов и Филип Филипов. Пред тях в средата на терена стартираха Божидар Васев и Владимир Айтов, по фланговете - Нико Варела и Рахави Кифуети, а Мариян Огнянов бе започна зад изнесения напред Димитър Алексиев. На полувремето в игра се появиха още Серкан Юсеин, Наско Милев, Валентин Томов и Жоел Чибамба, а малко по-късно Никола Марин, Кристиян Димитров, Борис Тютюков и Християн Казаков.

Селекционерът на младежкия национален тим Антони Здравков заложи на два различни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Красимир Костов изкара цял мач под рамката.

В 10-та минута младежите откриха след поредица от грешки на жълто-черните. Първо Пламен Николов сгреши при изнасянето, последва извеждащ пас към противников нападател, който бе пресечен от Валентин Галев. Вратарят обаче не успя да изчисти добре топката, тя попадна в краката на Ахмед Ахмедов, който, без да се бави, я изпрати отдалеч в опразнената врата за 0:1.

През първото полувреме националите до 21 години отправиха още два удара в очертанията на вратата на Ботев, които Валентин Галев спаси. Жълто-черните пък застрашиха стражът на младежите Красимир Костов едва в края на полувремето, когато първо опасно центриране на Нико Варела бе отклонено в корнер, а след него Радослав Терзиев стреля неточно с глава. Само три минути след началото на втората част Ботев допусна втори гол. Владислав Мисяк навлезе в наказателното поле отляво и с нисък шут през Йордан Христов изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Димитров за 0:2. До края на мача България U21 не създаде повече опасности пред вратата на 19-годишния страж на канарчетата, докато жълто-черните на два пъти бяха близо до гола. В 62-ата минута Наско Милев напредна в половината на противника и с техничен силен шут от разстояние разтресе напречната греда. Малко по-късно Християн Казаков изпълни опасен пряк свободен удар, след който топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.