Арсенал би Атлетико с два гола на Аршавин, Росицки се завърна

20:30
С два гола на Андрей Аршавин, Арсенал победи Атлетико Мадрид с 2:1 в мач от турнира "Емирейтс Къп".

Най-интересните моменти в двубоя настъпиха пет минути преди края. Първо руснакът откри за "топчиите" в 86-а, но само минута по-късно Пачеко изравни. Отново Аршавин две минути по-късно от много малък ъгъл на празна врата донесе успеха на своя тим.

Двата отбора изиграха много бърз и динамичен двубой с множество голови положения и пред двете врати. За "артилеристите" първи мач след продължително лекуване на тежка контузия изигра Томаш Росицки.

В друг мач от турнира, игран по-рано днес, Рейнджърс победи Пари Сент Жермен с минималното 1:0.