Юнайтед не сгреши срещу УБА (видео)

19:14
Манчестър Юнайтед записа седма победа от началото на сезона във Висшата лига. В домакинството си от 12-ия кръг, червените дяволи победиха с 2:0 Уест Бромич Албиън.

По този начин тимът от "Олд Трафорд" се завърна на победния път след двете поредни равенства в шампионата. Играчите на Луис Ван Гаал стигнаха до успеха с попадения през второто полувреме. Домакините поведоха в резултата в 52-ата минута след страхотно попадение на Джеси Лингард. Това бе дебютен гол за младия футболист с екипа на Юнайтед.

Червените дяволи решиха всичко с втори гол от дузпа в заключителните минути на срещата. Антони Марсиал проби опасно в наказателното поле на съперника, принуждавайки Макклийн да го фаулира. Освен че посочи бялата точка, главният съдия Майк Дийн вдигна и директен червен картон за бранителя. С изпълнението на дузпата се нагърби Хуан Мата, който бе безпогрешен, вкарвайки за 2:0.

След днешния успех Манчестър Юнайтед заема четвъртото място с актив от 24 пункта, на точка от лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Лестър, които обаче са и с мач по-малко. Съставът на УБА пък е 12-ти с 14 точки.