Ройс пропуска дербито с Шалке 04

10:59
Голямата звезда на Борусия Дортмунд Марко Ройс ще пропусне предстоящото дерби на Рур срещу тима на Шалке 04, съобщи електронното издание „goal.com”. Немският национал получи контузия по време на вчерашния двубой от груповата фаза на Лига Европа срещу азербайджанския Габала, спечелен от „жълто-черните” с 4:0. Офанзивният футболист откри резултата за своя отбор в 28-ата минута, но малко по-късно получи контузия, което го принуди да напусне терена на полувремето.

Липсата на Ройс със сигурност е огромен удар за наставника на Борусия Томас Тухел преди важния мач с големия съперник Шалке. Двата тима ще се изправят един срещу друг тази неделя от 16:30 часа на „Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд.

Във временното класиране на Бундеслигата Борусия заема втората позиция с 26 точки, докато „кралско сините” са четвърти с 20. Лидер е шампионът Байерн Мюнхен с 31 точки.