Дортмунд се възползва от грешката на Байерн (видео)

18:59
Отборът на Борусия Дортмунд продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата, след като победи Вердер Бремен с 3:1 като гост в мач от 11-ия кръг на шампионата.

Двубоят на "Везер-Щадион" започна отлично за гостите, след като Марко Ройс откри резултата още в 9-та минута. Бременци успяха да изравнят в 32-та минута чрез Антони Уджа, но Хенрих Мхитарян изведе Борусия отново напред точно преди почивката. В 72-та минута Ройс се разписа за втори път и оформи крайното 3:1 в полза на своя тим.

По този начин тимът на Томас Тухел се възползва от вчерашната грешна стъпка на Байерн Мюнхен и се доближи на 5 точки от върха.