Берое е последният 1/4-финалист за Купата

20:10
Отборът на Берое победи Банско с 3:1 в последния осминафинал от турнира за Купата на България, игран на стадиона в Стара Загора. По този начин станаха ясни всички участници в 1/4-финалите на надпреварата.

Опитният Георги Андонов откри резултата в полза на домакините в 40-та минута след добро изпълнение на свободен удар. Гостите успяха да се върнат в мач още преди почивката след попадение на Руслан Иванов. 20 минути след почивката Андонов отново изведе "зелените" напред, а в 82-та минута Елиаш реши изхода от двубоя с трети гол в полза на Берое.

По този начин Берое се присъедини към тимовете на ЦСКА, Левски, Литекс, Черно море, Монтана, Созопол и Локомотив (Горна Оряховица) на 1/4-финалите, за които жребият ще бъде теглен на 3 ноември.