Левски пречупи Несебър за половин час, Краев вкара два

15:19
Левски победи Несебър с 3:1 като гост в среща от 1/8-финалите за Купата на България.

Главен съдия на двубоя бе Георги Кабаков.

Левски откри резултата в 13-та минута. Диаби проби по левия фланг, след което центрира по земя, пращайки топката в малкия пеналт. Бедоя прескочи кълбото, което достигна до Божидар Краев. Младият халф бе оставен непокрит пред отвора на вратата и нямаше как да не прати топката в мрежата.

В 27-та минута гостите удвоиха преднината си. Божидар Краев проби през центъра на противниковата защита и с пас по земя намери Мигел Бедоя непокрит на дъгата. Испанецът стреля и пласира топката в горния ляв ъгъл, оставяйки безпомощен стража на Несебър.

Секунди по-късно резултатът стана класически. Синята защита спокойно разцъка топката помежду си в своята половина. Кълбото стигна до Де Нойер, който с дълго подаване прехвърли противниковата защита и изведе Божидар Краев на чиста позиция в наказателното поле. Младокът стреля по диагонала и прати топката в долния десен ъгъл, забивайки втория си гол в срещата.

В 32-та минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в опасна близост до вратата на столичани. Николай Костов застана зад топката, шутира над стената и прати кълбото в долния десен ъгъл на Йоргачевич.

През втората част резултатът остана непроменен. Левски записа лесна победа и чака своя съперник на четвъртфиналите.

Състави:

Несебър: Андонов, Костов, Молдованов, Стоянов, Пюскюлю, Цонков, Вълчев, Калев, Л. Ангелов, С. Ангелов, Грозев

Левски: Йоргачевич, Белаид, Орачев, Махмудов, Де Нойер, Бедоя, Диаби, Краев, Цонев, Александров, Карнер

►  Несебър - Левски 1:3

0:1 - Краев, 13'
0:2 - Бедоя,  27'
0:3 - Краев, 28'
1:3 - Н.Костав, 32'