България U17 е на крачка от класиране за Елитния кръг

23:15
България U17 победи тима на Шотландия U17  с 2:0 във втория си мач от група 12 на първия квалификационен кръг за Евро 2016 в Азербайджан.

От началото на мача България доминираше на терена на стадион „Лазур“ в Бургас. Националите отново показаха дух, воля за победа, силен колектив, задържаха повече топката, пресираха съперника, бяха агресивни в предни позиции, създадоха няколко отлични положения за гол и реализираха две попадения, като същевременно не дадоха възможност на съперника да застраши сериозно вратата, пазена от Шейтанов.

Още 6-та минута Станислав Иванов пробва изстрел отляво на наказателното поле, но Макадамс спаси. Малко след това и Валентин Антов пробва да реализира от 25 метра, но не сполучи.

В 24-та минута националите откриха резултата. Димитър Костадинов стреля от пряк свободен удар и със силен шут от 25 метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Минута по-късно Иван Тилев пробва да изненада стража на гостите с удар от далечно разстояние, но не бе точен.

В 26-та минута Станислав Иванов проби по десния фланг и стреля, Макадамс спаси, но нямаше кой да довкара избитата топката.

В 33-та минута Петко Христов отне топката в центъра, напредна и стреля силно с левия крак, но не намери очертанията на вратата.

След началото на втората част възпитаниците на Скот Гемил наложиха силна преса и опитаха да изравнят резултата, като Атчисън, Макалистър и Морисън пробваха да реализират с удари от далечно разстояние, но Шейтанов запази мрежата си суха.

В 66-та минута резервата Калоян Кръстев проби и стреля, но топката рикошира от защитник и Макадамс спаси.

Минута по-късно резултатът стана 2:0. Иван Тилев стреля от пряк свободен удар и от 26 метра реализира за крайното 2:0.

В другата среща от нашата група, която се игра на стадион „Арена Созопол" в Созопол, Италия и Македония завършиха 0:0.

Така, след изиграването на вторите двубои в групата, Италия е лидер с 4 точки, следвана от Шотландия и България с по 3 точки. Тимът на Македония е на последната позиция с 1 точка.

Следващият и последен мач на България е срещу Македония на 26.10, понеделник, от 17:00 часа на стадион „Лазур“ в Бургас. При победа над западните ни съседи, селекцията на Викторио Павлов ще се класира със сигурност за Елитния кръг. В другата среща от групата Италия се изправя срещу Шотландия също от 17:00 часа на стадион „Арена Созопол“ в Созопол.

Жълти картони: Петко Христов, Шон Бауърс, Дан Меридит, Кирил Николов, Станислав Иванов, Кайл Макалистър

БЪЛГАРИЯ: 1. Димитър Шейтанов – к., 4. Георги Костов, 5. Александър Бастунов, 7. Мартин Милков (41 мин. – Никола Гавов), 8. Иван Тилев (73 мин. – Владислав Жиков), 9. Станислав Иванов, 14. Димитър Костадинов, 15. Петко Христов, 16. Димитър Илиев, 19. Валентин Антов, 20. Кирил Николов (62 мин. – Калоян Кръстев)

Селекционер: Викторио Павлов

Шотландия: 1. Ейдън Макадамс, 2. Шон Бауърс, 3. Тони Галахър – к., 4. Дан Меридит, 5. Даниел Боур, 8. Джейми Барджонас, 9. Люис Морисън (41 мин. – Джак Айтчисън), 11. Глен Мидълтън (41 мин. – Джак Адамсон), 14. Кайл Макалистър, 16. Калум Морисън (67 мин. – Матю Нокс), 18. Брок Уотсън

Селекционер: Скот Гемил

Главен съдия: Саш Амхоф (Швейцария)

Асистенти: Стефан Де Алмейда (Швейцария), Кристиян Риглер (Австрия)

Четвърти съдия: Мануел Шойтенгрубер (Австрия)