Гришо удари Алмагро с 2:0 сета и е на четвъртфинал в Стокхолм

22:47
Григор Димитров изигра силен мач и победи Николас Алмагро с 6-2, 6-4 във втори кръг на турнира на твърди кортове в Стокхолм с награден фонд 537 050 евро.

Първата ни ракета спечели безпроблемно първия сет за 30 минути, като реализира два пробива от три възможности. Във втория сет Алмагро сервираше по-добре и играта вървеше гейм за гейм, но при 5-4 за него Димитров успя да стигне до пробив и съответно до краен успех в двубоя, който продължи общо един час и осем минути.

Българинът наниза 11 аса в срещата. В спор за място в полуфиналите Гришо ще се изправи срещу водача в схемата Томаш Бердих.

Чехът почива в първи кръг, а във втори елиминира немеца Александър Зверев. Димитров води с 3-2 срещу Бердих, но загуби последния мач с него именно в Стокхолм преди година.

В шведската столица през сезон 2013 Григор Димитров завоюва първа титла в кариерата си.