Берое спечели в Благоевград и се доближи на две точки от върха

22:05
Берое“ победи с 1:0 „Пирин“ като гост. Единственото попадение отбеляза Стивън Петков в 24-ата минута, а двата отбора направиха интересен мач с доста положения и пред двете врати. С победата „зелените“ заемат четвърта позиция с 20 точки, с две по-малко от водача „Левски“.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на дългогодишният служител на БФС Димитър Кукуванов.

В 5-ата минута Неманя Милисавлевич подаде на откъсващия се отбраната на „Пирин“ Георги Божилов, който стреля в движение, но стражът Красимир Костов улови без проблеми.

Добра комбинация между Стивън Петков и Георги Божилов в 8-ата минута завърши с центриране отляво на последния, но Стилиян Николов изпревари Игор Джоман в наказателното поле и изчисти с глава.

В 11-ата минута Александър Башлиев центрира от десния фланг в наказателното поле, където оставен непокрит бе Маркиньос, но последвалият удар с глава на бразилеца премина над целта.

Минута след това Юлиян Попев стреля от дистанция, но бе неточен.

В 15-ата минута Александър Башлиев бе изведен зад отбраната на „беройци“ и стреля отблизо, но топката премина покрай целта.

Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта в 18-ата минута, но в наказателното поле на „Пирин“ Георги Божилов бе маркиран в положение на засада.

В 20-ата минута Спас Делев центрира от фаул, заложен на 33 метра от целта, а Красимир Костов боксира, но топката попадна директно в Неманя Милисавлевич. Сърбинът стреля от 20 метра, но стражът на „Пирин“ се намеси повторно, за да избие кълбото далеч от вратата си.

Минута след това отново Спас Делев проби от ляво и центрира от ъгъла на пеналта, но Красимир Костов бе умело пласиран и спаси.

В последвата контра за „Пирин“, дълъг пас зад гърба на защитата бе предназначен за Мартин Тошев, който нахлу от дясно в наказателното поле, но пресрещащият го страж Макенджиев изби.

В 24-ата минута след страхотно центриране на Неманя Милисавлевич в малкото наказателното поле на „Пирин“ Стивън Петков надскочи Александър Дюлгеров и засече топката с глава, като я изпрати в мрежата на домакините – 0:1.

В 29-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, която, обаче, бе опазена перфектно от Благой Макенджиев, избил кълбото в ъглов удар. При последвалото центриране Румен Сандев засече с глава, но прати топката над напречната греда.

В 37-ата минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Венцислав Василев засече топката с глава, но бе неточен, изпращайки я покрай целта.

Диагонален изстрел на Маркиньос от границата на наказателното поле в 41-ата минута не застраши вратата на Благой Макенджиев.

Домакините започнаха с две смени и по-офанзивна схема през втората част. В 47-ата минута при центриране за влезлият като резерва Антонио Хаджииванов, Иво Иванов пресече и изчисти в ъглов удар.

В 56-ата минута Янко Сандански стреля от пряк свободен удар, заложен на 26 метра фронтално от целта, но топката рикошира в бранител на „Берое“ и напусна пределите на терена в ъглов удар.

Маркиньос центрира от ъгловия удар, а Благой Макенджиев остана под топката, която попадна директно в намиращия се на отсрещния фланг Янко Сандански, но изстрелът на последния бе неточен.

В 61-ата минута Спас Делев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Иво Иванов надскочи всички, за да засече топката с глава, но я изпрати над напречната греда.

В 66-ата минута Елиаш пое атака през центъра на терена и веднага намери вляво от себе си Исмаил Иса, но последвалият удар на „десетката“ бе неточен.

При пробойна в отбраната на „Пирин“ в 70-ата минута топката попадна в Игор Джоман, който веднага я предостави на Спас Делев. Той си нагласи кълбото и стреля впоследствие, но стражът на домакините улови.

В 73-ата минута Веселин Пенев цетрира в наказателното поле на домакините, където Исмаил Иса, освободил се от бранител на „Пирин“, засече топката с крак от непосредствена близост, но тя срещна напречната греда.

Две минути след това Венцислав Бенгюзов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но бе неточен.

„Пирин“ (Благоевград) – „Берое“ (Стара Загора) 0:1

Голмайстор: 0:1 Стивън Петков 24′

„Пирин“ (Благоевград): 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 27. Александър Якимов (46′ – 19. Благой Наков), 5. Александър Дюлгеров, 16. Венцислав Бенгюзов, 28. Маркиньос, 10. Мартин Тошев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 18. Юлиян Попев (к) (46′ – 8. Антонио Хаджииванов), 20. Янко Сандански (75′ – 15. Димитър Благов); неизползвани резерви: 12. Веселин Ганев, 22. Богомил Дяков, 33. Емил Виячки, 23. Тодор Траянов;

Старши треньор: Добромир Митов

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 24. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман – 14. Георги Божилов, 73. Стивън Петков (58′ – 10. Исмаил Иса), 20. Неманя Милисавлевич (74′ – 4. Венелин Филипов) – 77. Спас Делев (82′ – 7. Георги Андонов); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 70. Том, 9. Станислав Костов;

Старши треньор: Петър Хубчев