България срази Холандия след невероятна драма и е на четвъртфинал

09:27
Българският национален отбор по волейбол записа трета поредна победа на Евроволей 2015, след като пред пълните трибуни в Арена Армеец „лъвовете” надвиха с 3-2 гейма (29:27, 20:25, 28:26, 23:25, 17:15) състава на Холандия.

По този начин България завърши на първо място в група А и се класира директно за четвъртфиналите на турнира. Холандците останаха втори и ще играят плейоф за класиране в следващата фаза.

Двата тима изиграха страхотен двубой, продължил малко повече от три часа. Играчите на Пламен Константинов спечелиха първия гейм след много здрава битка, приключила при резултат 29:27 в полза на трикольорите. Втората част започна отлично за българите, които водеха до средата на гейма, след което се стигна до нелепа травма на либерото на тима Теодор Салпаров, който напусна терена. Последвалото забавяне на играта се отрази негативно на родните национали, които загубиха концентрация и позволиха на „лалетата” да вземат гейма с 25:20.

Въпреки загубения втори гейм, „лъвовете” продължиха здравата битка и след обрат в края на третия гейм отново излязоха напред след 28:26. Холандците направиха драмата пълна, спечелвайки четвъртата част с 25:23.

В решителния тайбрек играчите на Пламен Константинов показаха железни нерви и невероятно желание за победа, която в крайна сметка дойде след 17:15 в тяхна полза.

Chelsea86
12.10.2015 18:04

Браво на нашите, че дадоха всичко от себе си да измъкнат последните 2 мача. Лошото е, че с тази игра няма да стигнем далеч. Дано се подобрят нещата и с помощта на публиката да изригнат.

Дано на немците съдбата им го върне тъпкано заради мръсните номера и правенето на сметки и също така заради вчерашния скандал с треньора на Холандия, който бе предизвикан от треньора на Германия... Какво прави треньора на Германия при съдиите в чужд мач нямам обяснение...

ReDeViL666
12.10.2015 15:25

1/4 финала не трябва да го подценяваме! Полша на миналото Европейско 2013 като домакин на плейофа(1/8 финал) отпаднаха от нас с 3:2. Непредвидим отбор са немците - нещо чудно нарочно да са паднали 2 мача , за да се паднат в по-слабия поток и да се разминат С Русия , Полша и Италия. Затова и още не съм си купил билети за финалите в неделя. Все пак нашият отбор има капацитета дори и на финал да отиде - абе нещо не се знае.

vanko_liverpool
12.10.2015 13:59

Нищо не се знае.При евентуална победа над Германия, ще срещнем Франция или Сърбия на полуфинал, които не са най непобедимите отбори.А и на всичкото отгоре ще имаме ден повече, защото четвъртфинала между тях е в Италия, а полуфинала е в България.Може да им се стори изморителен пътят Италия-България.А пък ако стигнем на финал, каквото съдба покаже *smile*

Redbula
12.10.2015 13:01

играя волей ,но не съм на 100% наясно с тактиките,но ако освен брилянтния блок който имаме вземем нещо от подсигуряването на Китайците няма да има кой да ни спре.Сега мине ли през блока брой го точка за др-я отбор. И вчера не видях 1 път да ни блокират през пайп а го правим твърде рядко според мен. Агонцев беше блестящ жалко че не е 10 см по-висок.

rimlianin
12.10.2015 18:50

Много съм съгласен за атаките през пайп - твърде рядко , а много успешна и дори ефектна атака по мое мнение . И за Агонцев 10 см отгоре наистина няма да са излишни *joking*

petko9305
12.10.2015 12:05

Всеки път едно и също и този път ще отпаднеме на полуфинал, ако разбира се, стигнеме до там.

petko9305
12.10.2015 20:46

Че то кои са ни ключовите играчи? Вярвам, че имам свестни волейболисти, но те не са глупаци и за това не играят за националния. Същотото важи и за другите спортове. Докато България не се промени коренно, то няма да постигнеме нищо, през това време.

ReDeViL666
12.10.2015 12:18

Ключови играчи липсват - полуфинал ще е отличен резултат. След това , ако успеем да се преборим за 3тото ще е още по-добре.

simon_66
12.10.2015 10:34

Най-хубавото е,че постигаме победите си с раздаване и отборна игра.. ясно е, че липсват основни играчи, които са контузени, с цел да се придаде повече свежест в състава като Ники Николов, Тошко Скримов, Цветан Соколов, Жеков е с контузия цял сезон, но стиска зъби, сега има проблем и с Теди Салпаров, Вальо Братоев го няма, а той е с класа поне над Градинаров за мен.. и въпреки това 3 победи в 3 мача. Четвъртфиналът няма да е никак лесен срещу Германия, но показахме,че можем да ги бием, вярвам,че ще го сторим отново на този турнир в същата зала Арена Армеец *smile*