Германия и Полша се класираха за Евро 2016 (видео)

09:24
Отборите на Германия и Полша си осигуриха участие в Европейското първенство във Франция догодина.

Световният шампион Германия надви Грузия с 2:1. Точни за Бундестима, който бе домакин в мача, бяха Томас Мюлер от дузпа (50`) и Макс Крузе (79`), а за грузинците се разписа Джаба Канкава (53`).

Полша на свой терен се наложи над Ирландия със същия резултат 2:1. Гжегож Криховяк даде преднина на "Дружина Полска" в 13-ата минута, но Джонатан Уолтърс от дузпа възстанови равенството три минути по-късно. Звездата на поляците Роберт Левандовски донесе победата на своя тим в 42-ата минута.

В третия мач от група D Шотландия победи скромния тим на Гибралтар с 6:0 навън. Германия финишира на първо място в групата с 22 точки, а Полша на второ с една по-малко.