България U19 надигра Турция U19 с 2:0 в контрола

13:08
Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна престижна победа с 2:0 срещу тима на Турция U19 в приятелска среща, която се игра в турския курорт Анталия. Това бе последната контрола на тима ни преди европейската квалификация през ноември в Кипър и донесе най-хубавия подарък за навършилия пълнолетие капитан Александър Георгиев.

Рожденикът центрира от фаул в 9-та минута и Антонио Георгиев се оказа най-съобразителен, като преодоля вратаря на домакините за 0:1.

В 25-та минута Денислав Александров се пребори за топката с двама противникови защитници, напредна, преодоля хладнокръвно вратаря и оформи крайния резултат – 0:2.

Следващият подготвителен лагер на тима ще е в началото на ноември преди първия квалификационен кръг с отборите на Кипър, Полша и Люксембург.