Голово зрелище на Левски - Юргорден пред 15 хиляди души

18:06
Левски отбеляза 50-годишния юбилей от първото участие на тима в евротурнирите с равенство 2:2 срещу Юргорден на Националния стадион. Около 15 хиляди фенове на "сините" присъстваха на празника, а двата тима направиха интересен двубой, 50 години след първата среща помежду си.

Преди двубоя почетни плакети получиха участниците в първия мач срещу Юргорден през 1965 година и бяха обявени резултати от анкетата сред феновете, които определиха най-паметната победа, мач и гол на Левски в Европа, както и най-добрата единайсеторка.

На терена двубоя започна лошо за "сините", като още на загрявката Джереми де Ноойер получи контузия, а малко след това Деян Иванов получи тежка травма в коляното. Кевин Лолкър откри резултата в полза на шведите с точно изпълнение от свободен удар още в 8-та минута, а до края на първата част не паднаха повече голове.

Атанас Курдов изравни в 49-та минута с далечен изстрел, но 5 минути преди края на редовното време Стенман отново даде преднина на Юргорден.

В продължението на двубоя Илия Димитров оформи крайното 2:2 и сложи позитивен завършек на "синия" празник.