Винъс обърна Винчи и е на финал в Ухан

15:51
Винъс Уилямс се класира за финала на турнира в Ухан, Китай с награден фонд 2 513 000 долара, след като победи Роберта Винчи с 5-7, 6-2, 7-6(4). По този начин американката частично отмъсти за съкрушителната загуба, която Винчи нанесе на по-малката ѝ сестра Серина на полуфиналите на US Open.

Днешната среща започна равностойно, но италианката успя да постигне късен пробив в първия сет, който ѝ позволи да поведе в резултата. Опитната Винъс отговори подобаващо и даде само два гейма на съперничката си във втората част, за да изравни. В решаващия сет Уилямс започна по-силно и поведе с 4-1, но финалистката от Ню Йорк показа характер и изравни резултата, а малко след това дори стигна до мач пойнт, но не успя да го реализира и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него бившата номер 1 в света успя да се наложи на 4 точки и да запише успех. На финала на турнира Винъс ще срещне Гарбине Мугуруса или Анжелик Кербер.