Партизан с втори успех в ЛЕ, двойна смяна за Божинов

22:02
Партизан Белград записа втора поредна победа в група L на турнира Лига Европа.

Гробарите надвиха немския Аугсбург с 3:1 като гости и оглавяват своята група с пълен актив от точки.

Българският нападател на Партизан Валери Божинов се появи на терена като резерва в 22-та минута.

Той влезе на мястото на Абубакар Умару. В 64-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Субич.

Това принуди треньорът на гробарите Милинкович да извади Божинов от терена три минути по-късно, пускайки на негово място защитника Неманя Петрович.

Иначе, младата надежда Андрия Живкович се прояви като герой за Партизан. Халфът реализира два от трите гола във вратата на Аугсбург (31-ва и 62-ра минута).

Фабрисио направи резултата 2:0 в 54-та минута, а Бобадия, в 57-та минута, отбеляза почетния гол за домакините.