Байерн категорично надигра Милан, отива на финал срещу Ман Юнайтед

23:40
Байерн Мюнхен победи Милан с 4:1 в мач от турнира "Ауди Къп" и се класира за финала, където ще срещне Манчестър Юнайтед в спор за отличието. Пред собствена публика на "Алианц Арена", германският гранд убедително надигра своя противник и заслужено стигна до успеха.

В първите 5 минути на срещата и двамата вратари сгрешиха сериозно по веднъж, но до попадение не се стигна. Байерн се опита да овладее инициативата, бе по-активният състав и в 12-а минута след грешка на Роналдиньо в средата на терена и хубава контра на "баварците", тимът на Луис Ван Гаал поведе с гол на Томас Мюлер.

Германският гранд продължи да доминира, но в 20-а минута Марио Гомес нямаше късмет и пропусна да удвои преднината на своя отбор. Десет минути по-късно отново Гомес можеше да увеличи аванса на домакините, но отново не сполучи след удар с глава.

Милан демонстрира доста безидейна игра и не успя да затрудни по никакъв начин вратаря на Байерн.

През втората част "баварците" отново наложиха превъзходство и в 56-а минута Марио Гомес за трети път не успя да вкара, след като бе изведен чудесно в наказателното поле на "росонерите", но би покрай вратата.

В средата на полувремето и двамата треньори извършиха редица смени, което доведе до рокади в съставите им и липса на голови ситуации. Все пак Байерн продължи да натиска и най-вече с центрирания отдясно се опитваше да затруднява защитата и вратаря на Милан, но безрезултатно.

В 79-а минута все пак логичното се случи и тимът на Луис Ван Гаал отбеляза втория си гол в срещата. Швайнщайгер овладя една топка в средата на терена, напредна, влезе в наказателното поле на гостите и с неспасяем шут удвои преднината на своите.

В ответната атака обаче Андреа Пирло изпълни своя специалитет – пряк свободен удар и намали на 1:2, не без помощта на вратаря на Бут, който не се намеси както трябва.

В 89-а минута Саер Сене отбеляза третият гол във вратата на Милан и затвърди заслужения успех на своите. Не бе изминала и една минута от третото попадение на "баварците", когато Томас Мюлер бе изведен на чиста позиция и оформи крайното 4:1.