Юнайтед победи Бока, Бербатов влезе като резерва

21:27
Манчестър Юнайтед победи трудно Бока Хуниорс с резултат 2:1 в среща от приятелския турнир "Ауди Къп" и се класира за финала на надпреварата.

Димитър Бербетов не попадна в стартовия състав на сър Алекс Фъргюсън и започна участието си в срещата от резервната скамейка, като се появи в игра в 68-а минута.

"Червените дяволи" определено бяха по-добрият отбор през първата част и заслужено стигнаха до преднина от два чисти гола. Резултатът откри бразилеца Андерсон, който се разписа след удар от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, който се оказа непосилен за стража на аржентинците Абондансиери. Второто попадение в срещата бе дело на дебютиралия с фланелката на Юнайтед Антонио Валенсия. Крилото получи топката от Уейн Рууни, напредна от дясно и със силен удар с десния крак покачи резултата на 2:0.

През втората част тима на Бока Хуниорс се активизира и изигра едно доста добро полувреме, в което имаше няколко положения за гол. Аржентинците стигнаха до намаляване на резултата в 56-а минута, когато Инсуа записа името си сред голмайсторите. Звездата на Бока Хуан Роман Рикелме можеше да донесе равенството за тима си, но пропусна да реализира две чисти положения.

Димитър Бербатов се отчете с няколко добри отигравания при атаки на Юнайтед, но пред капитана на националния ни отбор не се откри чисто голово положение.

Манчестър Юнайтед ще срещне на финала победителя от срещата Байерн Мюнхен - Милан, които играят от 21:45 тази вечер.

Бока Хуниорс - Манчестър Юнайтед - 1:2
0:1 - Андерсон - 23 мин
0:2 - Валенсия - 42 мин
1:2 - Инсуа - 56 мин

Ето и стартовия състав на "червените дяволи"
Манчестър Юнайтед: Кусчак, О\'Шей, Кетчкарт, Браун, Фабио Да Силва, Парк, Андерсон, Карик, Валенсия, Рууни и Македа