Попето с два гола и асистенция при исторически успех на Спартак

11:03
Българският национал Ивелин Попов вкара два гола и добави асистенция при победата на Спартак Москва като гост над Волга (Нижни Новгород) със 7:0 в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Русия по футбол.

Попов, който беше заменен от Игор Леонтиев на почивката, се разписа в 21-а и 45-а минута на мача. Той подаде на Зе Луиш за първия гол в двубоя в 6-а минута.

Зе Луиш се разписа още в 26-а минута за 3:0, а останалите попадения бяха дело на Сердар Таски, Александър Зотов и Арас Езбилис. Българският защитник Росен Колев беше титуляр за Волга и игра цял мач.

За Спартак това е най-убедителната победа в историята на турнира за Купата на Русия. Преди това столичани имат два успеха с по 6:0 над Кубани през 1998 година и над Океан през 2005 година.

На осминафиналите Спартак ще играе с тима на Кубан, който победи като гост Шиник с 2:1. Българският национал Станислав Манолев остана извън групата на Кубан за двубоя.