Арсенал надви Тотнъм за Купата на лигата, Челси и Юнайтед също не сбъркаха (видео)

00:08
Отборът на Арсенал се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия, след като в дерби на Лондон победи градския си съперник Тотнъм Хотспър с 2:1.

Попаденията за успеха на артилеристите на "Уайт Харт Лейн" бяха дело на френския полузащитник Матийо Фламини ('26, '78). За шпорите пък се разписа Калъм Чеймбърс, който си отбеляза автогол в 56-ата минута.

Напред в турнира продължава и друг лондонски гранд - Челси, който надигра като гост Уолсол с категоричното 4:1. Манчестър Юнайтед също се класира за следващата фаза, побеждавайки у дома втородивизионния Ипсуич Таун с класическото 3:0.

24.09.2015 11:47

Напишете двойките за 1/8 финалите.. Много ясно се натресохме гости на Стоук Сити ... Що пък не

SantiCazorla19
24.09.2015 10:04

Доволен съм от класирането на Арсенал. *smile* Не блестяхме с игра, но от мача с Челси бяха направени 10 промени все пак. Важно е, че спечелихме дербито и продължаваме напред. На моменти играхме добре, на моменти пък бяхме трагични, особено първите 20 минути на второто полувреме не създадохме нищо пред вратата на Тотнъм. От състава ни мога да отлича Оспина, който не допусна нито една грешка и Фламини, който освен двата си гола имаше и няколко добри намеси в центъра. Пресече няколко топки и спечели няколко въздушни двубоя, нещо което Артета не правеше в този мач. Дебюши, Кембъл и Жиру също с доста слаби мачове. Чеймбърс ми хареса как игра, въпреки че си вкара автогол. Браво и на Гибс, защото ако го нямаше на голлинията мача отиваше в друга насока.

ReDeViL666
24.09.2015 00:52

Арсенал незаслужено биха. За Юнайтед Марсиал отново вкара , а Руни счупи каръка. Ливърпул не знам как още го държат този мениджър , но все пак ги класира напред за 1/8 финала след мъка по-голяма от тази от последния епизод на Листопад.

j_mourinho
24.09.2015 00:46

Имаше един удар на Кейн и след това Гибсън с глава изчисти от гол линията...ето това ме изкефи най-много в мача.След този момент вече знаех, че Арсенал ще продължат, просто го знаех.

metal_jericho
24.09.2015 00:36

Типичното дерби между Арсенал и Тотнъм Арсенал си вкарват автогол, но накрая печелят*joking**wink*

Arsenal966
24.09.2015 00:27

Фламини избухва с 2 гола *joking* Щом дефанзивния ни халф ни бележи головете,значи положението наистина е зле ! Иначе....WTF....Саутхяптън са се развихрили....6;0 ?!?