Спартак Плевен изхвърли Славия от турнира за Купата на България

18:07
Отборът на Спартак Плевен хвърли голямата бомба в 1/16-финалите от Купата на България, след като победи Славия с 2:1 у дома и изхвърли елитния тим от надпреварата.

Плевенчани поведоха в резултата още в 1-та минута след гол на Пламен Тенев, след което белите натиснаха и успяха да изравнят чрез Жереми Манзоро, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Петър Атанасов.

В 62-та минута Тодоров отново изведе домакините напред, а това се оказа последният гол в мача и Спартак се класира за следващата фаза, докато Славия приключи още на първото препятствие.

Носителят на трофея Черно море започна убедително тазгодишната надпревара, след като разби Пирин Разлог със 7:1 като гост.

Шампионът на България Лудогорец победи с 5:0 Локомотив Мездра, а пловдивските Ботев и Локомотив записаха победи съответно над Септември Симитли и Оборище.