Левандовски заби 5 гола за 9 минути, Байерн смаза Волфсбург (видео)

22:55
Байерн Мюнхен разгроми Волфсбург с 5:1 на "Алианц арена" в среща от шестия кръг на Бундеслигата.

Вълците откриха резултата с гол на Калиджиури в 26-та минута и се оттеглиха на почивка с надежда, че могат да си тръгнат с точка или три от Бавария.

Хосеп Гуардиола реагира, като пусна на терена Роберт Левандовски, който замени Тиаго Алкантара.

Полският стрелец удиви всички, след като реализира 5 гола в разстояние само на девет минути.

В 51-та минута Видал с пета намери Мюлер в пеналта. Данте опита да избие топката от краката на немския национал, но вместо това изведе Левандовски сам срещу Беналио и нападателят изравни.

Секунди, след като изпълниха центъра, вълците подариха топката на своя опонент. Кълбото стигна до Левандовски. Последва удар от далечна дистанция, като топката попадна в долния десен ъгъл на Диего Беналио, който плонжира, но не успя да спаси.

Кошмарът за гостите едва започваше. В 55-та минута Мюлер намери Гьотце в наказателното поле. Халфът веднага разсече противниковата защита, намирайки непокрития Левандовски. Полякът шутира към вратата, но уцели страничната греда. Топката се върна в нападателя. Последва втори опит. Беналио спаси, но кълбото отново се озова в краката на Левандовски и този път прошка нямаше. Хеттрикът на голаджията бе оформен.

Само две минути по-късно Дъглас Коща проби по лявото крило и с пас по земя намери Левандовски на точката на дузпата и за поляка не бе трудно да забие четвърти гол.

Така се стигна и до най-красивия момент в мача. В 60-та минута Гьотце центрира отляво и Роберт Левандовски със странична ножица препарира Беналио. Така бе оформен и крайният резултат.

След това попадение и домакините, и гостите намалиха сериозно темпото и доиграха срещата на бавни обороти.

Състави:

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Алаба, Бернат (Мартинес - 46'), Лам, Алонсо (Кимих - 78'), Видал, Тиаго Алкантара (Левандовски - 46'), Коста, Гьотце, Мюлер

Волфсбург: Беналио, Данте, Налдо, Треш, Родригес, Луис Густаво (Арнолд - 59'), Гилавоги, Калиджиури, Дракслер, Крузе (Шюрле - 78'), Дост (Бендтнер - 78')

23.09.2015 18:50

*lol* Едно изречение не може да ми свържи като хората, а седнал да ми пиши тука.Гледай си там женственото отборче Челси дето може да бие само ако другия отбор остане с по-малко от 11 души на терена, и не пиши в статиите на истинските шампиони.*wink*

dzhalev_71
23.09.2015 11:13

Замислете се какво ли му е било на Щефан Леман (диктора на Алианц Арена). Тръгва да крещи за единия гол, а пред това време Левандовски набутва нов.

Няма да забравя един мач, в който Байерн пак бяха забравили да изключат турбото и резултата беше много на малко. Леман тъкмо тръгва да обявява единия гол и по средата на изречението му, Байерн вкарват нов гол.

red_machine
23.09.2015 10:48

Честита победа на всички фенове на Байерн, щях да пиша снощи, но просто копчетата на клавиатурата ми се виждаха двойни*lol*.Невероятно е че имаме такава полска машина в състава си.*beer**smile*

sksw
23.09.2015 10:16

Я стига глупости, черно тото било. Защо пък някой да не вкара 5 гола просто ей така ? Или само Меси и Роналдо като вкарат по 2-3 и косур е нормално ?

norwich_ajax
23.09.2015 08:58

хахаха да бе.... коефициента за тоя залог в някой малкоизвестен азиатски букмейкър сигурно е бил 1 000 000, някой е избил бюджета за целия сезон, а вие си вярвайте, че тоя е от друга планета хахахах футбола става все по-извратен .....

Tearstained
23.09.2015 08:22

Ебати пича! За 9 минути - 5 гола! Аз за толкова време не мога да се облека сутрин... *lol*

sudi
23.09.2015 06:53

Брезов и аз така, само че братче то отдавна не е черно, направо си е бяло-беленичко. Дано поне някой се е офайдосал и честито на печелившите.

RMRM7
23.09.2015 05:40

Гуардиола се радваше така,все едно получава оргазъм, сигурно още не знае къде се намира *joking*

23.09.2015 00:09

Опитва се да имитира Берба от мача срещу колоса БлЯкбърн, когато последните изпаднаха

El_Fenomeno_9
23.09.2015 00:08

Левандовски е уникален нападател заради , страхотния си дрибъл с топката , страхотните пасове , които пуска зад защитата когато мъкнеше Дортмунд на гръб , умее да гърдира топката и да я пази , но завършващия му удар не винаги е бил от супер световна класа , разбира се е класа , но не примерно в топ 5 , ето че когато играе така да няма как да не му се поклониш

AleksHD
22.09.2015 23:52

Уникални 5 гола ама Нойер ме разби с тая засилка по средата на терена...

chelsea_beroe3
23.09.2015 00:18

Ама, пак не му вкараха. Няма равен. Никой не може да го имитира и да излиза, като него.

Arsenal966
23.09.2015 00:15

Да ама заради този негов избор замалко "Вълците" да вкарат 2-ри гол,греда по късмет ! Изключително опасно действа понякога Нойер,но той си е луда глава ! Очаквам приятелски мач в който Пеп да го пусне като защитник/дефанзивен халф някой път !

Toshiro1900
23.09.2015 00:10

Нойер халфа му викат *lol* Точно затова го харесвам, защото не седи като изпъден на голлинията, а играе като пети защитник когато му се отдаде възможност. Заради това си мисля, че Байерн играят с 11 полеви играча, а не с 10 както останалите отбори*joking*

Salient
22.09.2015 23:47

Лева е супер класа, но това, което направи днес е нещо специално! Нападател МЕЧТА!

Man7united
22.09.2015 23:41

NoDiggity
22.09.2015 23:36

Левандовски тоя мач просто НЕЧОВЕК! 5 гола за 9 мин леле..... а последния му беше просто черешката на тортата. Евала! *smile*

22.09.2015 23:20

Страхотен Левандовски. Откакто гледам футбол, не съм виждал футболист да направи подобно нещо за по-малко от 10 минути, не само в Германия, а където и да било. Преди време някой беше казал, че това е най-добрия състав който Байерн е имал в историята и все повече започвам да мисля и аз така. Толкова талантливи играчи събрани на едно място не е имало никога в Байерн. Няма нито един който да не е уникален талант по себе си в състава. Дори младоците и новаците в екипа играят все едно са го правили години наред. За мен като фен на Байерн е удоволствие да ги гледам само как играят, без значение от резултата.

tishowinner2
22.09.2015 23:18

Това едва ли някой си е мислел че е възможно .. това някой фантазьор, филмов сценарист .. ненормалник ако щете не и го помислил ..
Едно е сигурно - дъъълго време сега светът ще говори за Лева , а той си го заслужи .. аз нямам думи ..

ComsteR
22.09.2015 23:14

Фамозен Левандовски отвя Волфсбург трябваше да е заглавието.

Sasho_Ivanov
22.09.2015 23:12

Първо, браво на Уинър, че най-после пуснаха тема за Байерн.

Уникален Левандовски, няма какво повече да добавя.Богатство е да имаш нападател като Лева в състав си!

Moskovskia
22.09.2015 23:10

Аз на фифата не сварвам толкова бързо да ги вкарвам хаха

Man7united
22.09.2015 23:06

5тия гол беше тупалката на годината, жива машина е тоя, най-добрия центр. нападател в света в момента.

Notlike
22.09.2015 23:04

Тоя затова не празнуваше. Бързаше да набута следващия хахахаха

Arsenal966

Взе ми думите от устата ! *joking* Страшен Лева,невероятел 5-ти гол.Замалко не му достигна да счупи още 1 рекорд и да вкара 6-ти гол,но той и на няколко пъти гледаше да подаде на Мюлер,така че ...евала на поляка !

j_mourinho
22.09.2015 23:01

Левандовски счупи всички рекорди.Толкова бързо бележеше, че не разбрах какво стана.Браво на поляка.

aa2
22.09.2015 23:00

Точно си пуснах мача и тоя звяр избухна...Баси машината!Честита победа на Байерн, не мисля, че Волфсбург заслужаваха да загубят чак така лошо, но това е футбола!