Юве съсече грифоните, но даде две жертви (видео)

18:02
Ювентус победи Дженоа с 2:0 на стадион "Луиджи Ферарис" в среща от четвъртия кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Паоло Валери.

Това бе първият успех за Старата госпожа в Калчото за сезона.

За съжаление на торинци, те дадоха и две свидни жертви. Алваро Мората и Марио Манджукич получиха мускулни травми и бяха принудително заменени.

Бианконерите откриха резултата в 37-та минута. Роберто Перейра проби по левия фланг, нахлу в пеналта, финтира защитник и центрира. Пол Погба засече топката с десния си крак, кълбото се удари в напречната греда, рикошира във вратаря Ламанна и се оплете в мрежата.

Петнадесет минути след началото на втората част Джорджо Киелини бе фаулиран в пеналта на грифоните и Паоло Валери посочи бялата точка. Пол Погба изпълни дузпата и реализира. Така бе оформен и крайният резултат.

Юве събра 4 точки след първите си 4 мача. Дженоа е с 3 пункта.