Базел обърна Фиорентина, Тотнъм не даде шансове на Карабах

23:56
Отборът на Базел постигна пълен обрат срещу Фиорентина и спечели гостуването си във Флоренция с 2:1.

Ла Виола започна мача ударно, след като още в 4-ата минута Никола Калинич откри резултата, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на швейцарския тим. В 66-ата минута обаче Гонсало Родригес от състава на домакините получи червен картон, а малко по-късно Биркир Бьорнасон възстанови равенството. Крайният резултат оформи Мохамед Ел Нени в 79-ата минута.

Така Базел започна с победа група "I" на Лига Европа.

В друг не по-малко интересен мач, Тотнъм надви азербайджанския Карабах с 3:1 на "Уайт Харт Лейн". Гостите поведоха чрез Ричард Алмейда, който се разписа от дузпа в 7-ата минута, но Хьонг-Мин Сон реализира две бързи попадения  в средата на полувремето и шпорите се оттеглиха на почивка с минимален аванс. Точка на спора сложи Ерик Ламела малко преди края на редовното време.

С успеха си Тотнъм оглави класирането в група "J".