Реферът на мача Байерн - Аугсбург призна, че е нямало дузпа

10:59
Реферът на двубоя между Байерн Мюнхен и Аугсбург Кунт Кирхер призна, че е сбъркал в решението си да присъди дузпа на Байерн в последната минута на мача.

Байерн победи Аугсбург с 2:1 в мач от Бундеслигата. В 90-та минута Диего Коста навлезе в наказателното поле на Аугсбург. Последва безобиден контакт между него и защитниците на гостуващия тим. След кратка пауза реферът посочи бялата точка към вратата на Аугсбург и Томас Мюлер реализира за 2:1.

"Ако нещо се случва на полето и страничния съдия го види, трябва да ми го каже. В този случай страничния съдия беше убеден, че ситуацията с Коста е било фаул. Аз не можех да видя добре ситуацията и се позовах на решението на асистента си. Вече изгледах повторение на записите и мога да кажа, че помощникът ми е сгрешил. Аз поемам отговорността. За съжаление това няма да донесе точка на Аугсбург, но се извиняваме. Решението ни беше грешно", каза реферът.