Цървена звезда надви Партизан, Божинов влезе като резерва за гробарите

21:45
Цървена звезда надигра с 3:1 вечния враг Партизан в голямото дерби на Сърбия.

Двата тима се изправиха един срещу друг на "Мала Маракана" в Белград, а българският нападател на гостите Валери Божинов бе оставен на пейката и влезе в игра в 64-ата минута, но не успя да помогне на тима си да направи обрат.

Звезда откри резултата в 25-ата минута, когато Уго Виана бе изведен зад защитата и с техничен прехвърлящ удар прати топката във вратата за 1:0. Партизан обаче възстанови равенството в 44-ата минута, когато Ален Стеванович бе изведен между двама защитници и хладнокръвно реализира за 1:1.

В началото на втората част обаче "звездашите" забиха нови две попадения в рамките на 5 минути. В 50-ата Уго Виана със страхотен удар от около 25 метра успя да прехвърли вратаря за 2:1, а в 55-ата минута Александър Катай с изстрел от границата на наказателното поле оформи крайното 3:1.

Така Цървена звезда остава на върха в класирането с 20 точки и все още без загуба в аткива си. Партизан пък падна до 3-ото място с актив от 15 точки.