Австрия отнесе Швеция и узакони първото си място в групата

23:48
Представителният отбор на Австрия постигна убедителна победа с 4:1 като гост на Швеция и така узакони първото си място в група "G" на европейските квалификации.

Резултатът в срещата бе открит още в 9-ата минута, когато Давид Алаба реализира 11-метров наказателен удар. В 38-ата минута Мартин Харник покачи на 2:0, а в 77-ата Марк Янко оформи класическата преднина на гостите. Малко преди края на редовното време на двубоя Харник отбеляза втория си гол, а почетното попадение за Тре конур бе дело на Златан Ибрахимович в първата минута на даденото от съдията продължение.

Така Австрия остава едноличен лидер с 22 точки, а Швеция се смъкна на 3-а позиция, след като Русия разгроми Лихтенщайн със 7:0. Черна гора също се включи в битката за директна промоция след успех с 2:0 като гост над Молдова. Разликата между втория и четвъртия в класирането е 3 точки.