СR9 с първи гол за Реал, \"Белия балет\" бие трудно ЛДУ Кито (видео)

01:26
Кристиано Роналдо вкара първия си гол за Реал Мадрид при победата на "Белия балет" с 4:2 над еквадорския ЛДУ Кито в мач от група "Б" на турнира за Купата на Мира. С този си успех "Кралския клуб" се класира за полуфиналите на турнира, където в епичен сблъсък, ще се изправи срещу Ювентус.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини доминираха през първото полувреме и постоянно атакуваха вратата на своя противник. Въпреки това, опасните положения пред вратаря на ЛДУ Кито бяха малко, а контраатаките на южноамериканците принудиха Йержи Дудек да се намесва решително на няколко пъти.

След почивката СR9 в типичния си стил си изпроси дузпа и в 48-а минута на мача португалецът отбеляза първия си гол за Реал с клинично точен удар от бялата точка. Пет минути по-късно Кристиано стреля силно, стражът на Кито изби топката, но тя попадна в краката на Гранеро, който покачи на 2:0.

Еквадорският тим върна един гол в 68-а минута чрез Вера Торес, но Кристофър Метцелдер отново върна преднината от два гола на мадридчани, след като засече с глава центриране от корнер три минути по-късно.

ЛДУ Кито показа характер и отново намали резултата, пак чрез Вера Торес, който прониза вратата на "Белия балет" след изпълнение на ъглов удар и удар с глава в 86-а минута.

Алваро Негредо сложи точка на спора в последните секунди на мача. Нападателят засече остро центриране на Ройстън Дренте и по този начин оформи крайното 4:2 за Реал Мадрид.

Единствената негативна новина за Реал Мадрид в тази среща бе травмата, която получи Карим Бензема. Французинът бе принудително заменен от Алваро Негредо в 59-а минута на двубоя. Все още не е ясно дали травмата на Бензема е сериозна.

Реал Мадрид:
Дудек, Салгадо, Пепе, Метцелдер, Марсело, Робен, Гути, Гаго, Кристиано Роналдо, Игуаин, Бензема

Jayfrog
03.08.2009 10:39

Четах сичките коментари...Паднах от СМЯХ !! Едно не мога да разбера...Като толкова го мразите тоя Роналдо защо го обсъждате ?

gogo_1994
30.07.2009 15:28

На мен тва клипче не ми го отваря ама ето ви youtube. com/watch?v=QYlTiSHcHY0 и си го спирайте и ще видите,че не е симулация

joro122
29.07.2009 23:04

баси симулацията :X!! мн зле ,иначе добре ги мина.

arsenov
29.07.2009 14:09

Crissstiano както казах момчето си скочи трупешката от място за теб това ако е дузпа ОК!

Crissstiano
29.07.2009 13:43

g0ldmember като гледам и ти я следиш статията,а аз не гледам задника на Роналдо,ти ако го правиш си е твой проблем и ако разбираше малко от футбол щеше да осъзнаеш,че дузпата е абсолютна.

g0ldmember
29.07.2009 13:39

Crissstiano ти май по цял ден и цяла вечер си фантазираш как духаш на Роналдо. Само висиш в тая статия и следиш коментарите. Ако се вгледаш в ситуацията (а не в задника на Роналдо), ще видиш, че той сам се хвърли.

Crissstiano
29.07.2009 13:36

henryal ти сляп ли си,въобще видя ли ситуацията,а не се съмнявам,че се радваш,че Роналдо не е във Висшата лига.Феновете на Арсенал са едни от най-щастливите хора на планетата след трансфера на Роналдо,малко пъти ли ви го набута *joking* от 40 метра,от 20 метра,от 2 метра,откъдето я хванеше от там ви я вкарваше.Алмуня даже купон направил след като разбрал,че Роналдо е в Реал

henryal
29.07.2009 13:29

А ти можеш да си вярваш, колкото си искаш. Като знам, че съдийте в Испания са по-зле и от българските, мазния порто-гей си е направо в рая, където мъжете в черно ше му правят свирки всеки мач и много отбори ще страдат от тенденциозно педалско свирене в полза на най-големия гей и най-гейския отбор в света на футбола. Честито на всички цигани, фенове на Примера! Радвам се, че Висшата лига се прочисти от този фекален изрод, гелосан повече и от Благей Георгиев

Crissstiano
29.07.2009 13:15

Хахахах нямало дузпа,аве такива тъпаци като вас няма никъде.Дузпата си е 100 % ,а вие може да си ревете колкото си искате.

g0ldmember
29.07.2009 13:07

GodOfHatred, виж го, че вместо да си вдигне левия крак той започва да го влачи и щом докосна защитника падна сам.

Gheorghe_Hagi
29.07.2009 12:34

Хахахахахахаха... Ама тука наистина модераторите завиждат на Реал и си ги мразят даже... Хората ми казваха а аз не вярвах... 4 на 2 за реал и "бият трудно" хахаха 4 каймета са им омъкнали пак не могат да влезнат на очите на нашите велики модератори... Утре други ден сигурно ще има заглавие "Белият балет едвам спечели Шампионска Лига" хахахахах завистливи смешни и жалки...

GodOfHatred
29.07.2009 12:22

Дузпа си имаше не можа да го прескочи след като го мина.Той Роналдо е свел и симулациите до минимум в сравнение с това което беше в началото на кариерата си с Юнайтед.

g0ldmember
29.07.2009 12:16

ХАХАХА как се хвърли за тая дуспа. Спокойно си го беше преминал и тоя, ама реши да легне и после да вкара лесен гол.

GodOfHatred
29.07.2009 11:38

Те Реал 2рото полувреме имаха много шансове за гол особено Негредо и Салгадо когато бяха изведени но не успяха.Гранеро който замени Робен е се представи много добре с гол и асистенция.За първи мач показа много добра игра.2та гола бяха допуснати защото защитата не знае какво прави.Като изключим Пепе другите при статичните положения не можеха нищо да направят.Мисля че като се завърнат Рамос и Албиол и играта отзад ще се подобри.

Cris_7
29.07.2009 11:34

Най-техничният играч в света ! *wink* Няма така техника , скорост.. абе всичко И вече не се лакоми толкова , е то това е най-добрият футболист в света *stop*

ov3r
29.07.2009 11:08

А, бе, дяца... Стига тоя "неизвестен отбор". Ако вие знаете само Манчестър и Барса, то този тим го знаят по целия свят. Миналата година отупа всички грандове на Южна Америка. Така, че не ми обяснявайте за "тия" и т.н. Кито е добър отбор. Имаше и доста късмет. Реал както винаги владееше много топката, но в защита отново не бе толкова стабилен. Гостите имаха 4-5 удара и вкараха 2 гола.

emozionalniq
29.07.2009 10:28

да ви кажа, че на св. клубна купа Манчестър Юн би ЛДУ Кито със 1 на 0

barcalevski
29.07.2009 10:25

Тоя мазен гей пак по4на да се прави на клоун то сре6ту такиа е мн лесно да ги лъже6 апа и ако от тузпата не бе6е вкарал 6те6е да стане за смех *joking*

sasho_kg
29.07.2009 10:16

Попринцип не съм фен на Роналдо но пък може да си променя мнението ако продължава да играе така: без лакомия с повече пасове и отборни положения. Колкото до дуспата подкрепям gocktherock наистина го спъна *sick*

gocktherock
29.07.2009 10:08

"тоя съдия как даде дузпа за скачане трупешката от място" Абе да ти кажа дузпа си имаше, вижда се доста добре че тоя му закачи крака. Доколко можеше да продължи не знам, но все пак като можеш да я спечелиш защо пък да не паднеш

mitaka88_bg
29.07.2009 10:07

Ми да беизвестен отбор.Само каде биха Манчестър миналата година за междуконтиненталната.Носители на ?Копа Либертадорес за 2007/2008.Касияс беше отпуск зарди конфедерациите и в понеделника се присаедини към лагера заедно с КАка,Албиол и Рамос.НА Финала можем да ги видим,ако победят Юве.Както и предполагах Реал играе добре и всички завиждат.Бая завиждане ще падне през новия сезон.

ceco26
29.07.2009 10:02

То пък оставаше да не вкара от дузпа на тоз неизвестния отбор.

GodOfHatred
29.07.2009 09:59

Много хубав мач се получи.Роналдо е свел лакоменето до минимум създаде доста положения за съотборниците си и вкара гол заслужено.Има подобрение в играта отпред само в защита трябва да си се върнат титулярите защото само на Пепе да се чака не може и в средата Гаго трябва да се маха задължително и Кака да идва по-скоро.Мача с Юве ще е интересен дано да видим повече титуляри в игра.

TigerJK
29.07.2009 09:11

Cristian0 , те тия с имената даже са им ги взели за да ги продават.. ня се вътрят я *joking*

formal
29.07.2009 09:06

много жалко за бензема че са го контузили

Cristian0
29.07.2009 08:30

Реал нямат пари да напишат имената на играчите върху екипите им ли *wonder* *joking*

arsenov
29.07.2009 02:14

тоя съдия как даде дузпа за скачане трупешката от място *lol*

MeToDueB
29.07.2009 02:08

много як дрибъл и смяна на посоките.. абе техничар си е, ама през последните месеци в Ман Ю .. ги беше позабравил финтовете и не ги използваше толкова .. кеф е, като го прави.

villitu
29.07.2009 02:04

darkspeed
29.07.2009 02:03

Пак се прави на палячо тоя *smile* .Поне не е в Ман.

villitu
29.07.2009 01:54

Дудек се справя добре на вратата според мене *wink* А браво на Роналдооооо *thumb_up*

tayfun94
29.07.2009 01:46

просто Икер по4ива пове4е поради това 4е игра в КК с Испания

etilina
29.07.2009 01:43

И мен ме интересува защо Касияс не беше в игра? Някой знае ли нещо по въпроса?

lubo_krika
29.07.2009 01:32

хубав мач се получи,само незнам какво става с Икер Касияс

Crissstiano
29.07.2009 01:31

Много добър мач за Роналдо.Преди да го фаулират за дузпата направи трима противникови играчи за посмешище.Вторият гол стана след негов много добър удар и добавка на Гранеро.Не ми се мисли като навлезе в оптимална форма к'во ще ги прави.