Диего вкара гол-шедьовър в дебюта си, Юве гази с 3:0 корейци (видео)

23:19
Новото попълнение на Ювентус Диего вкара уникален гол за Ювентус по време на първия си мач с фланелката на италианския гранд. "Старата госпожа" победи корейския Сеонгнам с 3:0 в мач от груповата фаза на турнира за Купата на Мира.

Торинци спечелиха група А с 6 точки от два мача и ще играе полуфинал, където е възможно да срещне Реал Мадрид.

В началото на двубоя двата тима бяха равностойни, темпото беше ниско, но момчетата на Чиро Ферара владееха повече топката, като Диего успешно влезе в ролята си на плеймейкър. В 40-а минута бразилецът изведе Каморанези по десния фланг, аржентинецът с италиански паспорт центрира на главата на Винченцо Якуинта, който на празна врата откри резултата.

През второто полувреме Юве се разигра, а друго от новите имена в тима Фелипе Мело също се появи на терена. Осем минути след началото на втората част Диего получи топката в наказателното поле на корейския тим, бразилецът изящно финтира един бранител и после с кинжален изстрел отбеляза много красив гол за 2:0.

Няколко минути след гола си Диего бе заменен от Себастиан Джовинко, който пък участва в невероятна комбинация, която доведе до третия гол за Юве. Джови разцъка на двойно с Каморанези по десния фланг на атаката, "Атомната мравка" получи топката на аутлинията и я центрира на главата на Никола Легроталие, който оформи класическото 3:0 за "Старата госпожа".

Ювентус - Сеонгнам - 3:0

1:0 Якуинта - 40 мин
2:0 Диего - 53 мин
3:0 Легроталие - 70 мин