Норвегия подчини Хърватия в Осло (видео)

21:03
Норвегия надви Хърватия с 2:0 в Осло в среща от група Н на квалификациите за Евро 2016.

Главен съдия на мача бе унгарецът Виктор Касай.

В герой за домакините се превърна нападателят на Малмьо Йо Инге Бергет, който заби и двата гола във вратата на шахматистите.

Бергет откри резултата в 51-та минута, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на Хърватия и матира Субашич със силен удар, пласиран в долния десен ъгъл.

Преди този епизод гостите имаха по-чистите голови положения, но Манджукич пропусна шансовете си да преодолее Ниланд.

В 68-та минута Бергет реализира второто си попадение в мача, оформяйки крайния резултат.

След днешния мач Норвегия събра 16 точки и изпревари Хърватите, които имат 15 пункта. За момента скандинавците са първи в групата, но ако Италия победи България, адзурите ще излязат начело.