Турция с класика срещу Холандия (видео)

21:16
Турция победи Холандия с 3:0 като домакин в среща от група А на квалификациите за Евро 2016.

Главен съдия бе испанецът Антонио Матеу.

Турците успяха да поведат с ранен гол. Още преди да изтекат първите десет минути на двубоя Озакип преодоля Силесен след асистенция на Арда Туран.

Именно новото попълнение на Барселона попадна в прегръдките на своите съотборници в 26-та минута, когато преднината на Турция бе удвоена.

Класическият резултат бе оформен от Бурак Йълмъз в 85-та минута. Головият пас бе дело на Еркин.

Така южните ни съседи запазиха традицията, че никога в историята не са губили официален мач, игран на 6-ти септември.

След днешния двубой турците изпревариха Холандия, събирайки 12 точки и са вече на трето място в групата.

Първи са чехите с 19 пункта, а втори са исландците с 18. Лалелата са на едва четвърта позиция с 10 точки.

one2win
07.09.2015 17:51

Холандия са потресаващо слаби на тези квалификации.

marioooooooo
07.09.2015 10:58

Холанците просто са си родени за световно....На европеиските първенства,освен това което спечелиха,на останалите никакви ги няма *smile*

ApricotGarden
07.09.2015 01:42

Скоро не съм гледал класирането в групата, но ако холандците хванат баражите ще са напред

TipsterMM
06.09.2015 23:38

браво! Този отбор на Турция най-сетне играе футбол с който доминира но губят точки много елементарно.Все пак заслужават нашите адмирации *smile*

AC_Milan_92_45
06.09.2015 23:01

Много точки губят срещу отбори които би трябвало да отнесат. Иначе имат супер отбор, добре балансиран и приятен за гледане. Но ако не губят точки в лесни мачове и се намери треньор да им развие потенция, да много далеч могат да стигнат (не говоря шампиони на нещо, но минаване на групи на европейско и световно, на този отбор, трябва да му е нормалната цел)

El_Fenomeno_9
06.09.2015 22:46

Турците са уникални , играят УНИКАЛНО , постоянно ги залагам да вкарват гол всеки мач и за това ги гледам , просто невероятен стил , но по такъв нелеп начин губят точки , че не е истина ... Днес честно казано не гледах мача , но не съм учуден , защото те с малко повече късмет могат да бият с разлика почти всеки , такъв карък в мачовете им едва ли има - червен срещу Исландия , тотална доминация и загуба у дома срещу Чехия , равния им преди няколко дни дори пък не си заслужава да се коментира там до гола мисля че беше нещо от сорта на около 20-2 удара , дано поне в плей-офите не се издънят , че тва се явява като балканския синдром , който завладя и Босна и Гърция , сега погна и хърватите *lol*