Барселона взе реванш от Атлетик Билбао, Меси изпусна дузпа (видео)

21:27
Испанският шампион  Барселона започна защитата на титлата си с трудна победа като гост над  Атлетик Билбао. Този път каталунците, които само преди няколко дни отстъпиха на днешните си съперници за Суперкупата на Испания, не допуснаха нова издънка и спечелиха с 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира Луис Суарес, който бе точен малко след началото на второто полувреме. Възпитаниците на Луис Енрике можеха да поведат в резултата още през първата част, но в 32-ата минута Лионел Меси пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Суарес.

Така все пак Барса успя да се наложи над Атлетик Билбао и стартира новата кампания с 3 точки.

Състави:

Атлетик Билбао - Ирасиос, Беленсиага, Елустондо, Рико, Лапорте, Сабин, Сусаета, Де Маркос, Бенат, Ерасо, Адурис; Резерви - Ечейта, Вигуера, Боведа, Ерерин, Гуперги, Ибай, Лекуе

Барселона - Браво, Алба, Вермален, Масчерано, Алвеш, Иниеста, Бускетс, Ракитич, Рафиня, Суарес, Меси; Резерви - Тер Щеген, Бартра, Роберто, Рамирес, Камара, Гумбау, Мюнир

_SAINT_
24.08.2015 12:25

Нищо ние по-важното си го взехме.*smile*

Niki_Druid
24.08.2015 02:29

Сега в своя защита Меси може да каже и Божинов изпуска на всеки може да се случи *smile*

ReDeViL666
23.08.2015 23:44

Реал се издъниха. Някой забелязва ли , че на старта на "Феноменалната,Грандиозната, Лигата на Лигите и тн."Ла Лига от 7 MАЧА има отбелязани цели 3 ГОЛА! Изумително постижение!

Barca_Kahn
23.08.2015 23:49

То щото Манчестър се съдраха да вкарват *thumb_up*

Kopew
23.08.2015 21:49

Понеже няма тема на Реал някой може ли да ми даде линк към нашият мач, че от одеве търся и не намирам хубав?

23.08.2015 22:11

На страницата във фейсбук на официалния фен клуб на Реал в България винаги има линкове за всеки мач.

Barca_Kahn
23.08.2015 21:28

Първия труден мач за сезона е в кошницата но имаме доста проблеми в отбора дано нещата се оправят по-бързо *smile*

Uigtfri
23.08.2015 21:27

Аристократична победа без да се напрягаме кой знае колко. Първото полувреме го изиграхме меко казано лежерно. През втората част обаче вдигнахме оборотите и си бихме закономерно. Очаквах повече от Билбао честно казано, но очевидно това са им възможностите. Все пак този път се изправиха с/у титулярите на Барса и в действителност разликата бе огромна в сравнение с първия двубой за Суперкупата.

Matteo_Poker
23.08.2015 21:25

Не е тук темата,но може ли някой да каже къде дават испанското първенство по чуждестранен канал ?

ComsteR

Ако имаш хубав телефон и бърз нет, Сваляш си Ustream.tv от гугъл плея и танцуваш, мачовете на големите отбори ги качват постоянно, банват ги но просто сменяте канала и гърмите.

ComsteR
23.08.2015 21:24

Честита победа, търсихте я и си я заслужихте.

night_wolf1984
23.08.2015 20:47

До коментар [@comment 1828330] от [@user 123321]:

Аз тея зализани и хормонели съм ги преживял вече,но и явно не и ти,аз гледам Барса от времето на Стойчков,а ти Реал от кога?

123321

Викаш снимката ми е на Роналдо, а?А за това дали съм фен на Роналдо, не не съм.Даже някой път ме дразни много, когато се крие по време на мача или почне да крещи по съотборниците си сякаш те са му виновни за грешките, но какво да се прави.

AC_Milan_92_45
23.08.2015 21:18

като му гледаш снимката? хайде давай ги такива по-кротко, ясно че 90% от феновете под 20 години са фенове на меси и Роналдо. Влез и виж в българската фен страница на барса, коментарите, дете над 10 няма да намериш

football952

До коментар [@comment 1828343] от [@user s_portal]:

не става , спортлемон и лайвтв.ру не работят тук....

football952

Стана ,благодаря много за отделеното време .

s_portal
23.08.2015 20:49

23.08.2015 20:45

ехе....ще кажеж,че пеле не е изпускал дузпа..голямо чудо..победа с 0-1 *smile*

football952
23.08.2015 20:35

някой може ли да даде хубав линк дето да работи в чужбина .умолявам виии ????

danialves2
23.08.2015 20:31

Несправедливо отсъдена дузпа и страхотно спасяване на Ираисос! Странното в мача е, че защитата ни стои добре! Успех през второто полувреме! *smile*

VivaLaFootball
23.08.2015 20:30

Пичове, спрете бе. Държите се като 5 годишни момиченца. Гледайте си отборите и им се наслаждавайте, стига сте се карали.

ComsteR
23.08.2015 20:18

Страхотна симулация от Суарез и Бускетс, имаше ли засада при балонната топка от Атлетик?

23.08.2015 23:20

Къде си ? Да не се скри, преди да хейтваш някого първо изчакай да видиш какво ще направят твоите балерини и тогава се прави на остроумен

gordon_shumway

Къде е Меси ли - на върха, където му е мястото и то в разцвета на силите си, наскоро навършил 28 години...за разлика от онзи застаряващ гел, който скоро ще направи 31 години *joking*

23.08.2015 20:09

как къде е преди роналдо за златната топка...Аууууу!!!

Barca_Kahn
23.08.2015 19:31

Определено не сме в оптимален състав но се надявам този път да няма подценяване и да ги треснем 1-3 от мен *smile*

Uigtfri
23.08.2015 19:28

Виждам Алба в стартовия състав. Надявам се да е възстановен напълно от травмата си, защото Сусаета е доста техничен и бърз. Учудвам се обаче защо Рафиня е титуляр в подобен сблъсък.. Определено си е доста рискован ход от страна на Енрике, още повече, че става въпрос за едно от най-трудните места, на които ще гостуваме през сезона. Неймар е ясно, че няма да играе, но Мунир като че ли бе по-добър вариант от Рафиня, защото мароканеца си е типичен флангови футболист. Но каквото такова, важно е да бием тук, трудничко ще е.