Бешикташ вкара пет на Ники Михайлов

11:31
Мерсин Идманюрду си записа тежко поражение с 2:5 в домакинството си на гранда Бешикташ от първия кръг на турската Суперлита. Българският вратар Николай Михайлов игра пълни 90 минути за своя тим, но нямаше как да помогне особено на отбора си да постигне по-добър резултат и не може да бъде винен за попаденията, които получи, като почти всички от тях дойдоха след груби грешки в отбраната пред него.

През първото полувреме двата тима стояха сравнително равностойно на терена. Ченк Тосун откри резултата за Бешикташ в 8-ата минута, а Преджус Накулма изравни в 19-ата. В 43-ата обаче отново Тосун изведе гостите напред за 1:2.

Ситуацията обаче стана доста неприятна за Мерсин в 65-ата минута, когато Мехмет Таш бе изгонен от игра с червен картон. С човек повече на терена игарчите на Бешикташ правеха каквото си искат със своя съперник. В 68-ата минута Тосун оформи хеттрика си, а в 74-ата Йозякюп направи 1:4. Отново Накулма върна един гол за Мерсин в 89-ата минута, но в добавеното време на мача Карим Фрай оформи крайното 2:5.

С този успех Бешикташ поведе в класирането с първите си 3 точки, докато Мерсин отиде на предпоследната позиция с 0.