Борусия (Д) стартира с убедителна победа (видео)

21:31
Отборът на Борусия Дортмунд започна по обещаващ начин новия сезон в немската Бундеслига. Жълто-черните спечелиха провинциалното дерби срещу Борусия Мьонхенгладбах с категоричното 4:0.

Мачът бе решен още през първото полувреме, след като възпитаниците на Томас Тухел се оттеглиха на почивка с класическа преднина след голове на Марко Ройс ('15), Пиер-Емерик Обамеянг ('21) и Хенрих Мхитарян ('33). Крайният резултат бе оформен малко след началото на втората част с втори гол на Мхитарян.

Така Тухел направи повече от впечатляващ дебют начело на Борусия Дортмунд в местния шампионат.