Набралият скорост Челси не пожали и Клуб Америка

08:41
Челси затвърди добрата си форма преди началото на сезона и постигна трети успех на американска земя с 2:0 над Клуб Америка.

Победата осигури и първото място на "сините" в турнира "World Club Challenge". Тимът на Карло Анчелоти спечели отличието в конкуренцията на италианските грандове Интер и Милан.

Головете на победата паднаха в средата на второто полувреме, а в основата на успеха бе Франко ди Санто. Аржентинският талант откри резултата в 75-а минута, а две по-късно асистира на Флоран Малуда за крайното 2:0.

Челси: Иларио (Търнбул), Мансиен (Иванович), Карвальо, Алекс, Хътчинсън (А. Коул), Есиен; Синклеър (Шевченко), Малуда, Деко, Калу (Писаро), Стъридж (Ди Санто)