Партизан надви Стяуа, Божинов изпорти дузпа (видео)

23:36
Партизан надви с 4:2 Стяуа Букурещ в Белград в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Първата среща на румънска земя завърши без победител - 1:1.

Българският нападател на гробарите Валери Божинов, който се контузи още през първото полувреме на първия мач, тази вечер бе титуляр за тима от Белград. Той обаче имаше лош ден и през първото полувреме негов гол бе отменен, а през втората част пропусна дузпа. Секунди след втория гол на Партизан за 2:2 Божинов бе сменен. Другият българин в състава на Партизан - Иван Бандаловски, не бе в групата на отбора за мача.

В 39-ата минута Божинов вкара гол с глава, но той бе правилно отменен заради засада на българина. В 49-ата минута, при 1:2, Партизан получи правото да изпълни дузпа и зад топката застана Божинов. Ударът на българина обаче срещна десния страничен стълб на вратата на Кожакару и резултатът остана непроменен. Гостите пък останаха с 10 души на терена след червен картон на Фернандо Варела.

Стефан Бабович изведе Партизан напред в 8-ата минута, но гостите обърнаха резултата в своя полза с попадения на Съли Муниру (11') и Жюртюта Хамрун (33'). Дарко Евтович (60'), Андрия Живкович (69') и Никола Труич (90+1') обаче зарадваха сръбската публика и класираха гробарите за плейофите за влизане в групите на Шампиоската лига.