Манчестър Сити падна от африканци, Мартин Петров игра 58 минути

18:42
Мартин Петров игра 58 минути при загубата на своя отбор Манчестър Сити с 0:1 от африканския Кайзер Чийфс във финала на турнира "Водаком Чалиндж".

Другият българин в състава на "гражданите" Валери Божинов не все участие в срещата. Атаката на английския тим бе водена от Крейг Белъми и Емануел Адебайор, а Робиньо се появи през второто полувреме.

Нтука в 42-а минута отбеляза единствения гол в мача след неразбирателство в защитата на Сити.

Марк Хюз заложи на почти всички свои звезди в този двубой. Единствено Карлос Тевес, Роке Санта Круз и Майка Ричардс не се появиха на терена. Новопривлеченият от Арсенал Емануел Адебайор направи своя дебют за "гражданите" и пропусна удобна възможност да изравни през второто полувреме.

Манчестър Сити загатна за големия потенциал, който притежава, но си личеше, че футболистите все още не са сработени. Очевидна е и необходимостта от класен централен защитник в тима на Марк Хюз.

Манчестър Сити: Гивън, Видал (16 Бен Хаим), Онуа (75 Вайс), Дън (36 Сабалета), Бридж, Райт-Филипс, Бари, Де Йонг, М. Петров (58 Робиньо), Белами, Адебайор