Тотнъм и Барса не успяха да се победят на \"Уембли Къп\"

08:33
Европейският клубен шампион Барселона започна с равенство 1:1 срещу Тотнъм участието си на турнира "Уембли Къп".

Боян Къркич бе автор на попадението за "каталунците" в 33-а минута, а Дейвид Ливърмор вкара за "шпорите" в 83-а. В мача не взеха участие някой от големите звезди на Барса, като Лионел Меси, Андрес Иниеста, Карлес Пуйол и Тиери Анри.

Треньорът на испанския шампион започна с редица непознати за широката публика футболисти в стартовия си състав.

В 33-а минута Яя Туре проби през центъра на отбраната на Тотнъм и след рикошет топката попадна у Боян Къркич, който откри резултата с техничен удар. Пет минути по-късно Лука Модрич нацели напречната греда.

През второто полувреме Барселона смени целия отбор. Младите и неопитни "каталунци" често грешаха, но Тотнъм дълго време не успяваше да се възползва. В 83-а минута обаче Ливърмор с глава след корнер изравни.

Тотнъм: Кудичини, Хъдълстоун, Ленън, Джинъс, Пласиос, Модрич, Дефоу, Чорлука, Хътън, О\'Хара, Асу-Екото (През второто полувреме: Гомес, Кийн, Кайл, Шамбонда, Роуз, Джейк, Фосток, Обица, Ливърмор Дервайт)

Барселона:
Жоркера, Монтоя, Касерес, Фонтас, Абидал, Туре Яя, Виктор Санчес, Гудьонсен, Педро, Боян Къркич, Гай (През второто полувреме: Пинто, Далмау, Муниеса, Енрике, Еспандин, Руеда, Жонатан, Кейта, Еду Ориол, Рочина, Хефрен)