Попето дебютира с асистенция за Спартак Москва (видео)

10:51
Ивелин Попов направи официален дебют с новия си отбор Спартак Москва, който в първия кръг на руското първенство направи 2:2 с Уфа.

Попов игра цял мач, като направи асистенция при първия гол за Спартак. В 24-ата минута негов удар с глава бе избит от вратаря на Уфа, но топката попадна в Сердар Тасчи, който вкара за 1:1, след като гостите от Уфа бяха открили в 12-ата минута чрез Харис Ханджич.

През второто полувреме домакините пак се озоваха в ролята на догонващи в резултата. В 67-ата минута гостите от Уфа отново поведоха, този път чрез Дмитрий Стоикци. В 79-ата минута Зе Луис изравни, но повече от това Спартак не успя да направи.

Разочароващият старт в шампионата предизвика множество освирквания по трибуните. На всичко отгоре спартаковци цял час играха с човек повече, тъй като в 31-ата минута Емануел Фримпонг от Уфа получи червен картон заради неприличен жест към трибуните.