Ман Юнайтед започна контролите с победа, Шнайдерлин дебютира с гол (видео)

10:45
Манчестър Юнайтед започна предсезонната си подготовка с минимална победа над мексиканския Клуб Америка.

Двубоят, който бе част от програмата на силния международен турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп,  се игра в Сиатъл, Вашингтон и приключи при резултат 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза новото попълнение на червените дяволи Морган Шнайдерлин. Той се разписа с глава още в 5-ата минута.

Мениджърът на 20-кратните шампиони на Англия Луис ван Гаал заложи на два различни състава през двете полувремена. Участие в мача записа и другото ново попълнение на тима Бастиан Швайнщайгер, който бе близо да се разпише в 70-ата минута.

Следващата контрола на Ман Юнайтед е срещу Сан Хосе Ърткуейкс на 22 юли.

Състав на Ман Юнайтед:

Първо полувреме - Сам Джонстън, Матео Дармиан, Фил Джоунс, Дали Блинд, Люк Шоу, Майкъл Карик, Морган Шнайдерлин, Ашли Йънг, Хуан Мата, Мемфис Депай, Уейн Рууни

Второ полувреме - Андерс Линдегард, Пади МакНиър, Крис Смолинг, Джони Еванс, Тайлър Блекет, Джеси Лингард, Бастиан Швайнщайгер, Андер Ерера, Андреас Перейра, Аднан Янузай, Джеймс Уилсън